Uppdaterad parkering norra mm

I måndags började som ni vet uppdaterad TA-plan gälla, trafikplanerare Emma och byggare Arcona fanns på plats för att förklara och dra ytterligare lärdomar – varav en var att parkering bör ske längs långsidan (kommer markeras ut tisdag morgon), enligt nedanstående – uppdaterad – skiss.

Vi gör, vi erfar, vi följer upp, vi utvecklar, vi lär – tillsammans och i praktik! Vi vill varandra väl, vi gör varandra bra.

Byggarna tackar överhuvudtaget för gott samarbete kring sprängningar och borrning mm, men påpekar också förebyggande att ”balansgång på betongsuggor bredvid lastgata där det far 18-tonsbilar inte är någon bra idé”.

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.