Försök: SMS-möjlighet till årskursteam

Vi gör en försöksverksamhet där vi även öppnar upp för SMS till årskursteamen.

Vi läser och svarar när vi har möjlighet, men vårt första fokus är på eleverna som är på plats. Vi erbjuder inte service av typen ”skicka ut mitt barn till parkeringen”, ”se till att hen är färdig när jag kommer”, ”Jag vill prata med mitt barn nu”.

Det vanliga telefonnumret slutar på samma nummer som årskursen (53 53 31 XX), tyvärr gäller det inte mobilnumren, vilka istället återfinns på sidan ”Kontakter” under respektive årskursblogg: gXX.glomstaskolanbloggar.se/kontakta-oss

2 reaktioner till “Försök: SMS-möjlighet till årskursteam”

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.